LMD300-0040-C900-7030000 Cree Dimmable Constant Current LED Driver 36W 40V 0.9A Cree LMD300-0040-C900-7030000
Part Nnumber
LMD300-0040-C900-7030000
Description
Dimmable Constant Current LED Driver 36W 40V 0.9A Cree LMD300-0040-C900-7030000
Producer
Cree
Basic price
AC or DC Input VoltageAC ApplicationLighting Designer Dimming Operation0 to 10 V Input Voltage108 → 305 V Maximum Output Power36W OperationConstant Current Output Current0.9A Output Voltage40V Product Details
Following Parts
Random Products
(keyword LMD300-0040-C900-7030000 Cree Dimmable Constant Current LED Driver 36W 40V 0.9A Cree LMD300-0040-C900-7030000)